Prelegenci.
prof. dr hab. n. med.
Jacek Kaczmarczyk
Kierownik naukowy konferencji
Specjalizuje się w chirurgii kręgosłupa, leczeniu skolioz oraz endoprotezoplastyce biodra i kolana.
 
Zajmuje się również diagnostyką i leczeniem deformacji stóp u dorosłych. Wykonał ponad 1300 operacji skolioz u dzieci i dorosłych oraz prawie 1700 operacji pierwotnych i rewizyjnych endoprotezoplastyk stawów. Autor 84 prac naukowych. Jako pierwszy w Polsce zastosował nowatorski implant międzykręgowy „Maverick” ( endoproteza dysku). 
dr n. med.
Beata Ciszkowska-Łysoń
Specjalizuje się w diagnostyce obrazowej (USG, rezonans magnetyczny, scyntygrafia). Specjalizacja II st. w zakresie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej. Specjalizacja II st. w zakresie Medycyny Nuklearnej.
dr hab. n. med., prof. UM
Marcin Domżalski
Ortopeda i Traumatolog. Jeden z założycieli i Prezes Polskiego Towarzystwa Artroskopowego. Przez wiele lat lekarz klubowy sekcji piłkarskiej RTS Widzew Łódź i koszykarskiej MUKS Widzew, a od 4 lat lekarz reprezentacji narodowych w piłce siatkowej PZPS. Od lutego 2015 kierownik Kliniki Ortopedii i Traumatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
dr n. med.
Michał Podgórski
Ukończył z wyróżnieniem Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w 2014 r. Wykładał w Zakładzie Anatomii Prawidłowej i Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Prowadzi szkolenia dla lekarzy z zakresu USG stawów i mięśni. Laureat konkursu FameLab Poland 2017.
dr n. med.
Paweł Sokołowicz
Lekarz, specjalista w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Specjalizuję się w chirurgii kolana i medycynie sportowej, szczególnie wczesnym leczeniem rekonstrukcyjnym i naprawczym urazów stawu kolanowego. Należy do  Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz European Society for Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy. Na swoim koncie posiada ponad 2500 zabiegów stawu kolanowego oraz wykonuje ponad 150 zabiegów artroskopowych stawu kolanowego rocznie. W latach 2008-2013 miał zaszczyt pracować jako lekarz kadry olimpijskiej seniorów Hokeja na Trawie. W latach 2016-2018 prowadził reprezentację Polski kobiet w piłce ręcznej.
prof. dr hab. n. med.
Iwona Sudoł-Szopińska
Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej oraz medycyny nuklearnej. Kierownik Zakładu Radiologii, Narodowego Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. prof. dr hab. med. E. Reicherw Warszawie. Absolwentka II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie.
lek. med.
Arleta Witkowska-Łuczak
Ukończyła Wydział Lekarski na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Przynależy do LTR (Polskie Lekarskie Towarzystwo Radiologiczne) oraz ESSR (European Society of Muskuloskeletal Radiology).